Jakie wymiary powinna mieć modelka?

Posted by admin in Photography

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie wymiary należy mieć, by móc zostać modelką. W przekonaniu wielu osób tylko wysokie i szczupłe kobiety mają szansę na karierę modelki. Nie jest to do końca prawdą, o czym szczegółowo piszemy poniżej.

Wymiary modelki wybiegowej

Jeżeli chcesz pracować jako tzw. modelka wybiegowa, czyli prezentująca ubranie i występująca na różnego rodzaju galach i biorąca udział w konkursach, przyjmuje się, że twój wzrost powinien mieścić się w przedziale 174 do 180 cm. Na szczęście nie jest to sztywna granica i można spotkać modelki niższe, jak

Czy modelka powinna mieć duży biust?

Kolejne często zadawane pytanie dotyczy wielkości biustu. W przypadku modelek wybiegowych preferowane są panie z raczej mniejszym biustem, np. miseczki A lub B i obwód 75 cm pod biustem. Powodem również jest sposób, w który na takiej sylwetce układa się odzież. Oczywiście duży biust nie jest przeszkodą w tym, aby modelka została zaangażowana do innych zleceń, np. sesji do prasy, fotografii reklamowej itp.

Wymiary talii modelek

Idealny obwód talii mierzony w najwęższym miejscu powinien wynosić od 60 do 65 cm. Na pocieszenie dodamy, że odpowiednią pracą można ten wynik uzyskać, czego niestety nie da się powiedzieć np. o wzroście. Podążając za idealnymi wymiarami, zastanówmy się jeszcze nad tym, jaki jest wskazany obwód bioder. W tym przypadku wartość nie powinna być większa niż 90 cm.

Nie mieścisz się w wymiarach? Nie wpadaj w panikę!

Powyżej przedstawiliśmy wymiary, uznawane za pewien standard w świecie modelingu na całym świecie. Nie każda pani niestety może pochwalić się takimi proporcjami sylwetki, podczas kiedy jej uroda jest naprawdę wspaniała. Należy pamiętać, że kariera modelki to nie tylko wybiegi, ale także wiele innych zajęć, w których ww. wymiary nie są już tak istotne. Pamiętajmy także o tym, by za wszelką cenę nie dążyć do osiągnięcia idealnych wymiarów modelki wybiegowej. Wiele osób niestety stara się to robić kosztem swojego zdrowia. Restrykcyjne diety, wycieńczające treningi czy głodówki nie są dobrym sposobem, by wejść w ten świat, a konsekwencje tych działań mogą być bardziej długofalowe niż sama kariera modelki. Co zatem możemy polecić osobom, których wymiary nie mieszczą się w przedstawionym kanonie? Na przykład to, aby wzięły udział w castingu na hostessy, a także na modelki prasowe.

Kolor skóry lub jej odcień — czego oczekuje się od modelki?

Przez wielu kreatorów mody poszukiwane są modelki wybiegowe o bardzo jasnym odcieniu skóry. Pozwala to uzyskać ładny kontrast z noszonymi przez nie ubraniami. Jeżeli jednak chcesz się sprawdzić w roli modelki fotograficznej, to nie ma to już dużego znaczenia. Zleceniodawcy często poszukują osób z jaśniejszym lub ciemniejszym fenotypem skóry. Ta sama zasada dotyczy także kolorów włosów oraz cery. Aby przyciągnąć uwagę klientów, w reklamach często wykorzystuje się wizerunek modelek o rzadziej spotykanej urodzie, np. cera piegowata, rude włosy, a czasami i skóra z widoczną blizną, pieprzykiem lub inną niedoskonałością, sprawiającą wrażenie bardziej naturalnego zdjęcia.

Twój wzrost jest inny niż 174- 180 cm? Zapisz się na casting w naszej agencji

Nasza agencja modelek prowadzi przez cały czas casting otwarty na modelki, fotomodelki i hostessy. Możesz w nim wziąć udział online, wysyłając wszystkie dane i zdjęcia przez internet. To szybki i wygodny sposób, aby spróbować wejść do świata profesjonalnego modelingu niewybiegowego. Działając na rynku nieprzerwanie od wielu lat, mamy setki klientów, którzy poszukują ładnych dziewczyn do swoich kampanii reklamowych. W większości przypadków zlecenia te nie są już objęte restrykcyjnymi wymogami co do wymiarów, dając szansę wielu paniom zaistnieć przed szerszą publicznością.

Leave a Reply